Cyberiada to Mistrzostwa tworzenia gier komputerowych w którym bierze udział drużyna naszych studentów (opis początków projektu i naszego udziału
tutaj).
Rywalizacja to nie tylko samo tworzneie gry głownej - drużyny zdobywają punkty przedstawiając konkretne postępy własnego projektu (twz. kroki milowe), a także prezentują zadania dodatkowe - przygotowane przez Organizatorów. Trzeba więc tworzyć dokument opisujący grę, nagrywać wideoblogi i wykonywać zadania indywidualne. Wszystko jest oceniane przez 6-8 miesięcy (rywalizacja ma zakończyć się około lipca 2022 r) główną konfrontacją najleszych drużyn z każdej bazy - oraz ich projektem głównym.
Koordynowaniu zajęć naszych Cyberwojowników podjął się dr har. Tomasz Karpiuk, prof UwB - w ramach swojego koła tworzenia gier komputerowych Fi-GieL, przy asyście dr Krzysztofa Gawryluka (obaj panowie aktynie zaangażowani w tworzeniu specjalności
Fizyka gier komputerowych i robotów). Jak widać z poniższych tabel, drużyna Wydziału Fizyki "Cyberwojownicy" radzi sobie bardzo dobrze w sakli wszystkich zespołów w kraju i zajmuje miejsce w czołówce (zwróć uwagę na drugą kolumnę w tabeli poniżej z nazwą zespołi i punktacją w piątej kolumnie).
Aktualaizacja: punktacja po kolejnym etapie (marzec 2022 r):
Opis: Ponownie bisko podium - drużyna Cyberwojowników z Wydziału Fizyki zajmuje piąte miejsce ze stratą tylko 7 punktów do lidera!
Aktualaizacja: punktacja po drugim etapie (luty 2022 r):
Opis: Trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej! Brawo drużyna Cyberwojowników z Wydziału Fizyki! Na uwagę zasługuje też niewielka strata punktów w stosunku do lidera (my mamy 111, lider 114).
Aktualizacja: Punktacja po pierwszym etapie (styczeń 2022 r):
Opis: Drużyny z poszczególnych miast pogrupowane są kolorami, studenci z Wydziału Fizyki wystepują pod nazwą Cyberwojowników. Tutaj jeszcze punktacja wyrównana w każdej drużynie.
(c) KG 2022