Studenckie Inicjatywy Dydaktyczne - konkurs

17.09.2024

Trwa konkurs dla studentów i doktorantów na zgłaszanie inicjatyw dydaktycznych, które wpłyną na rozwój nowoczesnego kształcenia w Polsce. Pula nagród wynosi 7 tysięcy złotych, zgłoszenia można wysyłać do 10 listopada. Organizatorem konkursu jest Fundacja na rzecz Jakości Kształcenia, od lat podnosząca dydaktyczną poprzeczkę w szkolnictwie wyższym.

konkurs-sid-kwadrat.jpg

Komentarz prof. Jakuba Brdulaka ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, przewodniczącego Jury konkursu, eksperta Fundacji na rzecz Jakości Kształcenia: Celem konkursu jest stworzenie „gotowca” dla nauczycieli akademickich. Studenci i doktoranci często mają szerszą perspektywę, niż skupieni na własnym programie wykładowcy akademiccy. Stawiamy uczestników studiów w centrum procesu dydaktycznego i zachęcamy ich do współtworzenia polskiego systemu kształcenia. Takie podejście jest zgodne z europejskimi standardami. Inicjatywy będą wspierać lepszą organizację studiów.

Inicjatywy dydaktyczne w postaci zbliżonej do karty przedmiotu można zgłaszać poprzez formularz zamieszczony na Portalu Jakości Kształcenia pjk.edu.pl/studenckie-inicjatywy-dydaktyczne-sid/. Organizatorzy nagrodzą najlepsze inicjatywy i opublikują je w formie e-booka. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać projekty samodzielnie lub w zespołach. Projekt współfinansuje Minister Nauki.

©2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.